Szósta siostra. Skąd jesteś Elektro?

Szukanie odpowiedzi na pytanie o własne pochodzenie i tożsamość, niesamowita, magiczna historia rodzinna, która staje się coraz bardziej tajemnicza oraz egzotyczny, jedyny w swoim rodzaju klimat Kenii, do której przenosi swoich bohaterów i nas autorka. To wszystko otrzymamy sięgając po książkę “Siedem Sióstr. Tom 6. Siostra Słońca” autorstwa Lucindy Riley. Czy można chcieć czegoś więcej od powieści, która ma nas wciągnąć, poruszyć naszą wyobraźnię i sprawić, że czytając zapomnimy o całym świecie?

Fascynująca historia rodzinna

W swoich powieściach Lucinda Riley, brytyjska autorka o irlandzkich korzeniach, tworzy historię sióstr D’Ampies. Siostry to nietypowe, bo  każda z nich została adoptowana przez milionera zwanego Pa Saltem, który znalazł swoje przybrane córki w różnych częściach świata. Dziewczęta wychowały się w Szwajcarii, w bogatej rezydencji. Po nagłej i tajemniczej śmierci Pa Salta każda z nich otrzymuje list ze wskazówkami, gdzie może szukać swoich korzeni. Bohaterki łączy jeszcze jedno: niezwykłe imiona znanych z mitologii Plejad. Każdy tom serii autorka poświęca historii innej z dziewcząt, przenosząc nas przy tym w zupełnie inne, fascynujące miejsce:

  • w tomie pierwszym wyruszamy do Brazylii,
  • tom drugi to podróż do Norwegii,
  • w tomie trzecim możemy poczuć klimat brytyjskiej prowincji,
  • tom czwarty staje się fascynującym spotkaniem z kulturą Aborygenów,
  • w piątym tomie poznajemy historię i zwyczaje andaluzyjskich Gitanos.

Wszystkie historie łączą się ze sobą nie tylko dzięki bohaterom, ale także dlatego, że z każdym tomem śmierć Pa Salta wydaje się bardziej tajemnicza i zagadkowa, wzbudzając w czytelniku coraz większe zaintrygowanie. To sprawia, że na każdy kolejny tom czekamy z niecierpliwością.

Egzotyczna podróż do swoich korzenii

Najnowsza powieść Lucindy Riley, “Siedem Sióstr. Tom 6. Siostra Słońca“, jest doskonałą kontynuacją historii opowiadanej w poprzednich częściach. Tym razem w poszukiwaniach swojej tożsamości towarzyszymy Elektrze, najmłodszej z sióstr (siódma pozostaje na razie nieznana), która pozornie odnosi sukcesy jako światowej sławy modelka. Po śmierci Pa Salta boryka się jednak z licznymi problemami, popada w nałogi. Czy tajemniczy list od kobiety, która przedstawia sie jako jej babka i podróż do Kenii pomogą jej odnaleźć siebie i poznać swoją historię? “Siostra Słońca” to powieść, która z pewnościa dostarcza wielu wrażeń i która, tak jak pozostałe książki cyklu, nie daje się odłożyć na półkę przed przeczytaniem ostatniego zdania.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com